Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
CENTRUM KULTURALNO-KONFERENCYJNE W DOŁHOBYCZOWIE

O nas

Czcionka:

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biblioteka Publiczna w Dołhobyczowie powstała 18 grudnia 1949r. Na przestrzeni dziesięcioleci, w związku z reformami administracyjnymi ulegała wielu przemianom.W wyniku zmian administracji państwowej z dniem 01.08.1991r. nastąpiła reorganizacja placówek kultury na terenie Gminy Dołhobyczów. Biblioteka została połączona z Gminnym Ośrodkiem Kultury pod wspólnym kierownictwem. Biblioteka kilkakrotnie też zmieniała ,, miejsce swojego pobytu” , by w roku 1992 przenieść się do pięknego zabytkowego obiektu godnego placówki kultury tzw. ,, rządcówki”. W nowym lokalu funkcjonuje wypożyczalnia dla dorosłych, oddział dla dzieci oraz galeria na poddaszu, w której eksponowane są różne wystawy. Ogólnie powierzchnia biblioteki wynosi 200 m2.

 

 

 

 

 

Oprócz podstawowej działalności gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, biblioteka prowadzi działalność edukacyjną w zakresie książki i czytelnictwa poprzez organizację różnego rodzaju imprez czytelniczych.

 

   

 

Zbiory biblioteki to gromadzony od 1949r. uniwersalny obejmujący niemal wszystkie dziedziny wiedzy, nabywany zgodnie z oczekiwaniem czytelników i użytkowników księgozbiór. Zbiory biblioteki powiększane są także dzięki czytelnikom. Za wszystkie dary w postaci książek biblioteka jest bardzo wdzięczna. Z biblioteki korzystają czytelnicy o bardzo różnym przekroju społecznym i wiekowym oraz różnym poziomie wykształcenia. Ponadto biblioteka prenumeruje czasopisma, z których można korzystać na miejscu lub wypożyczyć do domu.

 

              

 

               

 

 

       

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Dołhobyczowie współpracuje ze szkołami z całego terenu gminy, Warsztatem Terapii Zajęciowej w Oszczowie oraz innymi ośrodkami dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu organizując różnego rodzaju spotkania i konkursy gminne a także powiatowe.

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny