Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie

Piknik Sołtysa w Przewodowie

Utworzono dnia 12.06.2019
Czcionka:

W tym roku na „Pikniku”
Po raz kolejny w Przewodowie odbył się „Piknik Sołtysa”, a miało to miejsce 9 czerwca 2019 roku.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Dołhobyczów, Sołectwo Przewodów, Biblioteka Publiczna w Przewodowie, Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie, Stowarzyszenie „Aktywni” w Przewodowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Przewodowie.
Swoją obecnością zaszczycili nas:
- Wójt Gminy Dołhobyczów Grzegorz Drewnik,
- Dyrektor Przygranicznego Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie Halina Góra,
- Dyrektor Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła w Przewodowie” Ewa Byra,
- Władze Stowarzyszenia „Aktywni” oraz Radni i Sołtysi z terenu Gminy Dołhobyczów,
- Gościem honorowym był Wicestarosta Powiatu Hrubieszowskiego Wojciech Sołtysiak.

Po raz pierwszy festyn miał również cel charytatywny. Przedstawiciele OSP z Przewodowa zbierali fundusze na rzecz chorego Franka, który cierpi na bardzo rzadką chorobę metaboliczną acedurię metylomalonową. Dziecko jest na specjalnej diecie. Leki są drogie i nierefundowane. Wszystko to powoduje, że rodzicom trudno pokryć koszty leczenia.

W związku z tym do zbiórki włączyli się między innymi strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu Gminy Dołhobyczów przekazując na ten cel 3 525,80zł, mieszkańcy Przewodowa, pracownicy UG w Dołhobyczowie, nauczyciele z Przewodowa przekazując łączną kwotę 1 684zł. Ponadto rozegrany został turniej piłki siatkowej Prezesa OSP Przewodów, który przekazał 1 130zł. Również dochód ze sprzedaży kiełbasek z grilla i pierogów przeznaczony był na ten cel. Zebrano kwotę 2 740,70zł. Pieniądze zebrane od wszystkich tych grup za pośrednictwem stowarzyszenia „Aktywni” trafią do chorego Franka.

Imprezę uświetniały zespoły:
„Pogranicze” z Przewodowa
„Nadbużanki” z Gołębia
„Kapela Mirecka” z Kryłowa
„Kresowianki z Żabcza
„Pogranicze” z Lubyczy Królewskiej
„LTM Disco” z Tomaszowa Lubelskiego
Zabawę pod gwiazdami prowadził zespół „Pryzmat” z Zamościa.

Uczestnicy festynu mieli możliwość skorzystania z grochówki ufundowanej przez Gminę Dołhobyczów. Dla dzieci były atrakcje w postaci bezpłatnych urządzeń rekreacyjnych, waty cukrowej, popcornu, pierogów i kiełbaski z grilla.

Tradycyjnie imprezie towarzyszyły konkurencje sportowe (m.in. przeciąganie liny, rzut gumofilcem, pchnięcie kulą, podnoszenie ciężarów, turniej piłki siatkowej).

Organizatorzy dziękują Warsztatom Terapii Zajęciowej w Oszczowie za obecność i wystawienie stoiska z pracami uczestników warsztatów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów: Pana Józefa Suflidy, Spółki AGROCOM” Setniki, Pana Henryka Holuka, Pani Kazimiery Kochan oraz Pana Alfreda Bieleckiego.
Słowa podziękowania za pomoc w organizacji festynu składamy Panu Krzysztofowi Kozieł, Dariuszowi Dębowczykowi, Mariuszowi Góra, Paniom z zespołu „Pogranicze”, Agnieszce Kozieł, Barbarze Dębowczyk, Marii Sadowskiej, Urszuli Stępniak, Elżbiecie Ciosek, Irenie Masakowskiej, Radkowi i Michalinie, oraz wielu innym osobom. Dziękujemy również druhom OSP Przewodów, zespołom, wszystkim uczestnikom festynu za stworzenie atmosfery dobrej zabawy.
Zapraszamy w przyszłym roku.

    Zofia Zając

zdjęcia

Utworzono dnia 12.06.2019, 14:04

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 75

W poprzednim tygodniu: 197

W tym miesiącu: 755

W poprzednim miesiącu: 1313

Wszystkich: 14198