KGW Hulcze
Koło Gospodyń Wiejskich w Hulczu rozpoczęło swoją działalność w 2015 roku. Przewodniczącą jego jest pani Teresa Lipska. Koło liczy 34 członków i należą do niego również panowie. Wszyscy aktywnie angażują się w działalność Koła, realizując się przy tym w różnych dziedzinach: pieką, gotują, szyją, dekorują, organizują rozmaite wydarzenia kulturalne, festyny, wycieczki, czy imprezy okolicznościowe.
Pierwszym wydarzeniem, w którym Koło wzięło udział były Dożynki Parafialne, a następnym Kresowe Spotkania Młodych w Hulczu. Na swoim koncie mają też organizację Wigilii wiejskiej, festynów z okazji Dnia Kobiet, Dnia Dziecka oraz Świąt Wielkanocnych. Obsługują również szkolenia i mają swój udział w organizacji wesel i komunii świętych.
W 2016 roku Koło uczestniczyło w „Święcie Buraka Cukrowego” zorganizowanym przez Krajową Spółkę Cukrową w Werbkowicach. Wydarzenie to odbyło się w gospodarstwie rolnym pana Krzysztofa Bojar w Hulczu. Panie częstowały wszystkich przybyłych gości swoimi specjałami. Wielokrotnie też były sponsorem imprez dla dzieci i młodzieży.
Ponadto KGW w Hulczu uczestniczyło niejednokrotnie w konkursach na najpiękniejsze wieńce dożynkowe, zajmując przy tym wysokie lokaty. Podczas Dożynek Parafialnych Członkowie Koła przynoszą przygotowane przez siebie smakołyki, które następnie zanoszą przed ołtarz, żeby potem móc podzielić się nimi z mieszkańcami. W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych organizują zajęcia kulinarne i warsztaty rękodzieła, a wykonane przez siebie prace wielokrotnie prezentowały na Kiermaszu Gminnym.
Panie z KGW brały także udział w rozmaitych wydarzeniach plenerowych, m.in. w „Powiatowym Pikniku Nadbużańskim”, czy „Różańcu do Granic”, gdzie zaangażowały się społecznie, przygotowując z własnych środków poczęstunek dla wszystkich uczestników. Członkowie Koła aktywnie dbają o estetyczny wygląd otoczenia przy świetlicy w Hulczu i dekorują kościół w swojej parafii.
W 2020 roku kiedy dotarł do Polski wirus covid 19, Koło włączyło się do akcji szycia maseczek. Pomoc została zorganizowana szybko i całkowicie społecznie.
KGW w Hulczu swoje działania finansuje ze składek członkowskich, sprzedaży rękodzieł, wypożyczania naczyń, wsparcia sponsorów oraz z dofinansowania ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Koło odznacza się niezwykłą kreatywnością w pozyskiwaniu źródeł finansowania.
Działalność w KGW jest niezwykle istotnym aspektem życia, każdego z jego Członków. Dzięki spotkaniom i wspólnym działaniom zdobywają Oni nowe umiejętności i wiedzę, które potem mogą wykorzystać w pracy społecznej, co daje Im ogromną satysfakcję.