Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
CENTRUM KULTURALNO-KONFERENCYJNE W DOŁHOBYCZOWIE

KGW Chochłów

Czcionka:

 

Chochłów to niewielka wieś w Gminie Dołhobyczów, położona wśród pól i lasów. Znajduje się tutaj przepiękny rezerwat susła perełkowanego. W 2015 roku pani sołtys założyła w tej wsi Koło Gospodyń Wiejskich. Przewodniczącą Koła jest Teresa Olszak, zastępcą Irena Słota, a sekretarzem Dorota Rogala. Panie powoli zaczynały swoją działalność. Nie miały jednak własnego kąta. Wspólnymi siłami mieszkańców wsi oraz całej Gminy Dołhobyczów, zakupiony został mały, drewniany domek, w którym obecnie znajduje się świetlica. W 2018 roku, kiedy weszła ustawa o wspieraniu kół gospodyń wiejskich, członkinie pozyskały pierwsze, większe pieniądze (4000 zł), za które zakupiły stoły, obrusy, trochę naczyń oraz stół bilardowy. Następną dotację wykorzystały na zakup strojów, zmywarkę do naczyń i inny potrzebny do kuchni sprzęt. Pojechały też na wycieczkę do Bolestraszyc, Łańcuta i Krasnobrodu. Do Koła należą również panowie, którzy czynnie angażują się w jego działalność.

KGW w Chochłowie bierze udział w różnych konkursach i wydarzeniach. Uczestniczyło między innymi w półfinale konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Motywem przewodnim konkursu były jabłka lubelskie. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu pięciu powiatów rywalizowały między sobą w trzech kategoriach konkursowych: na najlepszą szarlotkę z wykorzystaniem lubelskich jabłek, na najlepsze potrawy, produkty i przetwory kulinarne z wykorzystaniem lubelskich jabłek, a także na najpiękniejsze wyroby rękodzielnicze. Panie przygotowały: bigos z jabłkami, który zapewnił im I miejsce w półfinale, szarlotkę dającą Paniom II miejsce w półfinale, oraz w kategorii rękodzieła Panie zaprezentowały haftowany obrus wykonany przez Panią Annę Stasiuk, za który otrzymały I miejsce w półfinale.

Panie z KGW w Chochłowie szyły także maseczki, za co otrzymały podziękowanie od Wójta Gminy Dołhobyczów Pana Grzegorza Drewnika. Ponadto czynnie uczestniczą w konkursach organizowanych przez Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie, np. na palmę i pisankę, czy wieniec dożynkowy.

Działalność w Kole Gospodyń Wiejskich daje jego Członkom ogromną satysfakcję. Cieszą się ze wspólnych spotkań, a Ich działalność jest widoczna nie tylko na forum Gminy Dołhobyczów, ale również poza jej granicami.

AKTUALNOŚCI:

Finał konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”

Utworzono dnia 15.09.2021

  04 września w Kumowej Dolinie w Chełmie odbyła się Gala Finałowa konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”...

czytaj dalej na temat: Finał konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”

Kobiety Gospodarne Wyjątkowe z Chochłowa

Utworzono dnia 15.09.2021
W dniu 8 sierpnia bieżącego roku odbył się drugi dzień półfinału Konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Koła Gospodyń Wiejskich konkurowały w tym roku w trzech kategoriach: - „ciasto...
czytaj dalej na temat: Kobiety Gospodarne Wyjątkowe z Chochłowa

galeria

Utworzono dnia 27.05.2021, 09:23

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny